Theme Layout

layout_large

Boxed or Wide or Framed

Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

3/featured/recent

Display Trending Posts

[style4][caption2]

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Real Techniques Fırçalarım


Merhaba Arkadaşlar!

Biraz geç oldu farkındayım ama artık Real Techniques fırçalarımı yorumlayacak kadar kullandığımı düşünüyorum :)

Ben de herkes gibi bu fırçaları Youtube'daki Pixiwoo kardeşlerde görüp ilk fırsatta almaya karar vermiştim. Eşimin arkadaşı sağolsun Amerika'dan gelirken fırçalarımı getirdi. Bir süre hiç açmadım ve en nihayetinde açıp kullanmaya başladım :)

Yorumlara başlamadan önce fotoğraflara bakalım :)
Ambalajları bu şekilde...


2 sette toplam 9 fırça var... Ve bir de alttaki fırça çantalarından var. (Ben çantaları seyahat dışında kullanmıyorum.)


Fırçaların hepsi bunlar :)
Mor olanlar Real Techniques Starter Set, Turuncu olanlar da Core Collection set.Her biri çok kaliteli gövde ve kıllara sahip. Boylarının çok uzun olmaması güzel birşey ama özellikle yüz fırçaları biraz küçük geldi bana :(

Real Techniques Göz makyajı için Starter Set 

Base Shadow Brush ( Temel gölge fırçası), farı karıştırma ve gölge yapmada çok başarılı. Kılları yumuşacık ve farı güzel dağıtıyor.
Deluxe Crease Brush ( Kıvrım için fırça), göz kapağımızdaki kıvrıma (çukur bölgeye) far sürmek için kullanılan sık kıllı bir fırça. Ben bu fırçayı Gratislerde satılan ecotools concealer fırçasına çok benzettim, biraz daha tombul hali :)
Accent Brush (Vurgulama fırçası), bu fırça minicik kısa kıllı bir fırça. Vurgu yapmak istediğimiz bölgeye farı bu fırçayla ince çizgi halinde rahatça sürebiliriz. Ben en çok alt kirpik diplerime ve göz pınarlarıma far sürerken kullanıyorum.
Eyeliner Brush, eyeliner fırçası ama bence eyeliner sürmek için çok kalın :)
Brow Brush, bu fırçada kaş fırçası. Kaş farı kullanlar için mükemmel bir fırça :)
Real Techniques Core Collection Yüz için Temel fırça seti 

Detailer Brush, yüzümüzdeki küçük kusurları kapatmak için kullanabileceğimiz mini kapatıcı fırçası. Ben bu fırçayı daha çok far sürerken kullanıyorum.
Pointed Foundation Brush, yuvarlak uçlu fondöten fırçası. Kılları yumuşak, sıvı ürünleri güzel dağıtıyor ama bence fondöten sürmek için çok küçük. Ben gözaltı kapatıcımı sürmek için kullanıyorum.
Buffing Brush, klasik tombul fondöten fırçası. Boyutu küçük olduğu halde likit fondötenleri çok çok güzel dağıtıyor, sık kıllı ve yumuşacık. Setlerin içindeki en sevdiğim fırça bu oldu :)
Contour Brush, kontürleme yapmak için oldukça kullanışlı bir fırça. Ben bazen aydınlatıcımı da bu fırçayla sürüyorum :)
 


 Fırçalarımı İkea'dan aldığım küçük mumlukların içine koydum ve yüz- göz grubu olarak ayırdım.


Umarım bilgilendirici bir post olmuştur. Adını yanlış yorumladığım veye yanlış kullandığımı düşündüğünüz fırça varsa yorumlarınızı bekliyorum :)

Görüşmek üzere, sevgiyle kalın. xoxo

You Might Also Like

4 yorum:

 1. Bu fırçaların kalitesini duymayan kalmamıştır heralde.Bende duyup duyup mest olanlardanım.Senin almana çok sevindim.Bu arada ikea dan aldığın şeylere bayıldım.Doğrusu çok kullanışlı olmuşlar.Güle güle kullan hepsini :)

  YanıtlaSil
 2. Hayırlı olsun canım göz için banada sağlam set lazım ama pahalılar işte şuan alamamaktayım:(( Orada ne kadara satılıyor bunlar TL fiyatını söylermisin karşılaştırıcam?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım eşimin arkadaşı Amerikadan gelirken getirdi RT setleri. Amazondan aldı benim için. Setlerin tanesi 17 dolardı. 2 seti 34 dolara aldık. TL olarak 60-65 TLye falan geldi. 9 adet fırça için bence iyi bir fiyat ve oldukça kaliteliler. Ama gittigidiyorda bu fırçaların tanesini 50-60 TLye satıyorlar :(

   Sil

Follow @Nihanlamakyaj