Theme Layout

layout_large

Boxed or Wide or Framed

Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

3/featured/recent

Display Trending Posts

[style4][caption2]

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Uncategorized

2013-2014 Kış Makyaj Trendleri2013 yılı boyunca düzenlenen defileler; sadece giyim-kuşam konusunda değil, 2014 makyaj renkleri konusunda da büyük ipuçları veriyor. Giyimin ve saçın yanısıra güzelliği ön plana çıkaran bir diğer husus; makyaj, doğru zamanda doğru renklerle yapıldığında ön plana çıkıyor. Bu yazımızda 2013 özellikle de 2014 sonbahar-kış makyaj renklerine yakından göz atacağız.
Bakır-Turuncu rengi, sonbaharın ve kışın genelde vazgeçilmez renklerindendir. 2014 kışında da gene bu 2 rengi gerek podyumlarda gerekse gündelik yaşamda oldukça sık göreceğiz. Özellikle kahverengi ve ele gözler için ideal olan bu tonlar, doğru kullanılırsa ortaya sıcak bir görüntü çıkacaktır.


Mürdüm gözler 2014'de diğer sık karşılacağımız renk olacak. Sadece far değil, göz kalemi ve ruj rengi olarakta ideal kullanılabilecek bir renk mürdüm. Aynı anda hem gözlerde hem dudaklarda kullanımı ağır olabilecek bir renk olduğundan sadece bir bölgede kullanımı idealdir. Bu rengin en büyük artısı ise her renk göze hitap edebilmesidir.


Bordo, sıcak renklerden biri olarak kışın soğukluğunu bizlere unutturacak gibi. Kırmızının çekiciği ile kahvenin sakinliğinin birleştitiği renk olan bordo, far olarak kullanılsada daha çok ruj ve ojelerde tercih edilmekte. Ancak bordo rujun dikkat edilmesi gereken püf noktası ne ile kombinlendiği. Öne çıkaran renklerden olduğu için, onu dengeleyici daha sakin renklerle kombine edilebilir.


Gri renk farlar, soğuk tonlardan olduğu için kışın gözlerin daha buğulu gözükmesi için idealdir. Kışa yakışan bir renk olmasının yanısıra ışıltı ve simlere de oldukça yakışan bir tondur gri. Bu yüzden far makyajında kullanılırken parıltılarla kombine edilebilir. Makyajda eğer rujunuzu ön plana çıkarmak istiyorsanız bu rengi farda tercih etmeniz uygun olacaktır. Eğer göz makyajınız ön planda olsun istiyorsanız gri farınızı nude bir rujla birlikte kullanabilirsiniz.

 
Kahverengi, özellikle kış için tercih edilen tonlardan bir diğeri. Gündelik yaşamınızda ister açık ister koyu kahverengi kullanabilir, toprak tonları ile duru bir makyaj uygulayabilirsiniz. Kişiyi sakin, dinlenmiş gösteren bu tonu bakır tonları ile de kombinlemeniz mümkün.

 ...Yazı Turuncu Kasa Blog'dan alıntıdır...    

You Might Also Like

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Follow @Nihanlamakyaj