Theme Layout

layout_large

Boxed or Wide or Framed

Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

3/featured/recent

Display Trending Posts

[style4][caption2]

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Kuru Ciltler İçin Çözüm Önerileri


Kuru cilde sahipseniz, özellikle kış aylarında çok sıkıntı çekiyorsunuz demektir. Soğuk, rüzgarlı ve kuru havalar, hava kirliliği gibi durumlarda cildiniz zor durumda kalır. Cilt gerilir, kurur, pul pul dökülür bir de buna kaşıntı sorunu eklendi mi, başınız dertte demektir.
Cildinize düzenli bakım yapmanız ve nemlendirmeniz şart! Bunun yanı sıra kış aylarında biraz daha temkinli olursak bu sorundan kurtulmamız çok kolay. Cildimizi soğuktan korumamız gerekir, özellikle ellerimiz, yüzümüz çok etkilenir. Atkı, eldiven kullanımıyla bu sorunu çözebiliriz. Bunun yanı sıra kimyasal ürünlerden (sıvı sabunlar, deterjanlar, ...) kaçınmak gerekiyor.   

           Bulunduğumuz ortamı sık sık nemlendirmek de çözümler arasında. Cildin su dengesi bozulması cilt kuruluğuna sebep oluyor. Çok sıcak suyla yıkanmakta bu dengeyi bozan faktörlerden… Sauna, hamam özellikle keseden uzak durmak gerekir. Kesenin ciltte yaptığı sürtünme sonucu tahriş daha da artıyor. Kızarıklıklar, yanmalar meydana geliyor.

           Beslenmede bu sorunla baş ederken önemlidir. Bol su tüketmekte fayda var. Ayrıca bunu vitamin ve mineral (Omega 3, Omega 6, E vitamini) takviyesiyle destekleyebiliriz.  Cildimizi sürekli özellikle de banyodan sonra nemlendirmemiz gerekli. Bunun için shea yağı, aloe vera, termal suyu içeren ürünler kullanabilirsiniz. Vichy Aqualia Thermal Riche Nemlendirici 50 mldeneyebilirsiniz.

          Kullanacağınız şampuan ve sabun da cilt tipinize uygun olmalıdır. Kuru ciltte yağ ve su oranı azaldığı için, şampuan ve sabun seçiminiz yağ içerikli olmalıdır. Prof.İbrahim Saraçoğlu ElYapımı Defne Sabunu Ekstra Yağlı 150 gr içerdiği defne yağı ve zeytinyağıyla cildinizin beslenmesine yardımcı olacaklardır. Kış aylarında olduğu kadar yaz aylarında da dikkat etmek gerekiyor. Bronzlaşma uğruna cildimizi zarara uğratmamalıyız. Güneşin çok yoğun olduğu zamanlarda (saat 11-15 arası) güneşlenmekten kaçınmak gerekir. Güneşlenmek için 10dan öncesi ve 16dan sonrası tercih edilebilir. Ayrıca güneşe çıkmadan yarım saat önce en az 30 faktörlü krem sürmeliyiz. Ancak unutmamalıyız ki bu kremlerde %100 koruma sağlamaz. Güneşlenirken şapka, gözlük de takmalıyız. Avene Creme 50+ Sans Parfum, zararlı güneş ışınlarından size koruma sağlayacaktır. Değindiğimiz noktalara dikkat etmeniz durumunda sizler de cildiniz de rahat nefes alacaktır. 

...TuruncuKasaBlog...

You Might Also Like

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Follow @Nihanlamakyaj