Theme Layout

layout_large

Boxed or Wide or Framed

Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

3/featured/recent

Display Trending Posts

[style4][caption2]

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Flormar Mat Etki Serisi - İnceleme Yazısı


Herkese Merhaba!

Flormar okullar açılırken Back To School koleksiyonu çıkarmıştı, o koleksiyon hakkındaki düşüncelerimi bu yazımda sizlerle paylaşmıştım.

Şimdi de sizlere Flormar'ın Sonbahar-Kış dönemi için çıkardığı Flormar Mat Etki koleksiyonundan bahsetmek istiyorum.

Serinin bahsedeceğim ilk ürünü allıkları olacak. Flormar Satin Matte allıklar altı farklı renkten oluşuyor.
Bendeki renkleri 03 Pure Peach (soldaki) ve 05 Peach Brown (sağdaki).
Gün ışığını yakalayamadığım için iki allığın rengi de birbirine çok yakın gibi çıkmış ama aslında çok farklı tondalar.


Tonlarını alttaki resimde daha net anlayabilirsiniz.
Allıklar serinin isminden de anlaşılacağı üzere tamamen mat yapıdalar. İçerisinde incecik bile ışıltı bulunmuyor. Yuvarlak ambalajlarını açtığınızda yarısının allığa (6gr) yarısının fırçaya ayrılmış olduğunu görüyorsunuz. Üst kapakta da yarım boy ayna bulunuyor. Bence ayna ve fırça çok kullanışlı değil ama acil durumlarda iş görüyor. Flormar Satin Matte allıklar çok ince dokulu fakat oldukça pigmentli allıklar. Uygularken biraz tozutuyorlar ama kalıcılıkları çok çok iyi. 

Flormar Satin Matte 03 Pure Peach allık canlı tonlarda mat allık sevenler için çok uygun bir ürün. Hafif mercanımsı-turuncumsu rengi yaz aylarına da çok yakışacaktır.

Flormar Satin Matte 05 Peach Brown allık özellikle sonbahar-kış aylarında her makyaja her tene yakışacak, bence serideki en güzel renge sahip allık. Bu renk resmen favorim oldu, geldiğinden beri elimden düşmüyor.


Serideki en geniş renk seçeneğine sahip ürünler Flormar Extreme Matte Lipstickler.
Toplamda 16 farklı rengi bulunuyor.


Bendeki renkleri 01 Warm Nude ve 04 Red Carpet


Flormar Extreme Matte Lipstick 01 Warm Nude, dudakları ölü gibi göstermeyen, hafif şeftalimsi bir nude. Ben genellikle koyu renk ruj sevsem de özellikle kahve/yeşil ağırlıklı giyindiğim günlerde bu ruj vazgeçilmezim oluyor.

Flormar Extreme Matte Lipstick 04 Red Carpet, bu ruj resimden de çok net bir şekilde anlaşılacağı gibi mavi alttonlu bir kırmızı. Ben koyu renk ruj hastası olduğum için kırmızının her tonunu çok seviyorum. Kırmızı olsun üç kuruş fazla olsun :)
Rujların yapılarına gelecek olursak, tamamen mat oldukları içinmidir bilmem ama biraz sert geldiler bana. Sürerken bastırmam gerekiyor. Rengini tam veriyorlar, dişlere ve dudak kenarlarına bulaşma yapmıyorlar. Ayrıca mat likit rujlar gibi dudakları da kurutmuyorlar ama tabi mat likit rujlar kadar kalıcı değiller. Ambalajları plastik yapıda, sağlam bir şekilde kapanıyorlar. Şeffaf alt kısımları sayesinde rujun rengini görebiliyorsunuz. 
Bu arada rujların şekilleri ve üzerindeki Flormar yazısı çok şık olmuş. ;)Gelelim Flormar Silk Matte Liquid Lipsticklere,
Tüm markalar ardarda mat likit ruj çıkarırken bence Flormar biraz geç kaldı. 
İnşallah bu mat seri koleksiyon olmaktan çıkar ve kalıcı olur.


Böyle düşünüyorum çünkü serinin tüm ürünlerini fiyatlarına göre çok başarılı buldum.
Özellikle Flormar Silk Matte Liquid Lipstick 05 Autumn Timber rengini mutlaka yerinde inceleyip, denemelisiniz.
Rengi o kadar tatlı ki, tam olarak kahverenginin sert duruşunun şeftali tonlarıyla yumuşatılmış hali gibi. Gerçekten mükemmel bir sonbahar rengi.


Flormar Silk Matte Liquid Lipstickler kesik sünger uçlu aplikatörü sayesinde çok rahat uygulanıyorlar. Sürdükten bir süre sonra kuruyup tamamen matlaşıyorlar. Yapıları yoğun, pigmentasyonları çok başarılı. Rujların rengini vermesi için kat kat sürmenize gerek kalmıyor.
Likit yapılı mat rujlar, serideki stick rujlara oranla daha kalıcılar. 3-4 saatin sonunda iç kısımlardan biraz açılma yapsalar da hafifçe tazelemeniz yetiyor. Benim dudaklarımda yapış yapış bir his bırakmadılar, dudaklarımı çok fazla kurutmadılar ama bu konuda farklı tecrübeler olduğunu duymuştum.

Flormar Silk Matte Liquid Lipstick 07 Claret Red, stick yapılı kırmızı ruja göre daha turuncu alt tonlu bir kırmızı. Yapı olarak diğeriyle aynı ama ben bu rengi kullandığımda mutlaka iki kat uyguluyorum, hatta daha kusursuz durması için dudak kenarlarımı dudak kalemiyle çerçeveliyorum. Çünkü bence kırmızı ruj sürmek özen istiyor. Bu ruju alırsanız mutlaka yanınızda taşıyın, dudakların iç kısmından çıkarsa hemen doldurun ki kötü bir görüntü olmasın.Flormar Mat Etki Serisinin son ürünleri mat yapılı ojeler.
Bendeki renkleri M01 White Board (mat beyaz) ve M02 Satin Black (mat siyah).
 Flormar Mat Ojeleri mağazada incelemiştim, bu ojelerin hem ışıltı mat renkleri var, hem de bendekiler gibi saten mat renkleri var.
İster ışıltılı matları tercih edin, isterseniz saten matları, bence hepsi çok başarılı renklere sahip.
Tek katta kapatıyorlar ve en önemlisi de dalgalanma yapmadan uygulanıp hızlıca kuruyorlar.


Ayrıca bu ojeler denediğim bazı ojeler gibi ertesi gün uçlardan matlıklarını kaybetmeye başlamıyor.
Çıkarmak istediğinizde de rahatlıkla, bulaşmadan çıkıyorlar.


Siz bu koleksiyon hakkında ne düşünüyorsunuz, yorumlarınızı benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Ayrıca gün içinde kullandığım ürünlerden, mini çekilişlerimden ve diğer tüm aktivitelerimden anında haberdar olmak için beni Instagram hesabımdan da takip etmeyi unutmayın. :)

Sevgiyle Kalın, xoxoYou Might Also Like

4 yorum:

 1. ben sanki 03 numaralı allığı daha çok sevdim, hepsini iyi günlerde kullanın. sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Henüz sadece likit rujları denedim ve bayıldım 😍

  YanıtlaSil
 3. Hepsi birbirinden güzel ama rujların renkleri şahene güzel günlerde kullanın :)

  YanıtlaSil
 4. Merhaba, gerçekten allıklar ennn ufak bir sim bile içermiyor mu? %100 simsiz allık arıyorum da :/

  YanıtlaSil

Follow @Nihanlamakyaj