Theme Layout

layout_large

Boxed or Wide or Framed

Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

3/featured/recent

Display Trending Posts

[style4][caption2]

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Himalaya Herbals Arındırıcı Neem Özlü Cilt Bakım Ürünleri


Merhaba!
Bu yazımda sizlere bir süre önce Gratis mağazalarında satılmaya başlanan Himalaya Herbals serisinin karma - yağlı ciltler için üretilen Arındırıcı Neem Özlü Cilt Bakım Ürünleri'nden bahsedeceğim.  
Himalaya Herbals ürünleri Hindistan menşeili, bitkisel içerikli ürünler.
Ürünlerinin içeriğinde Paraben, SLS, Sabun, Ftalat gibi zararlı kimyasallar bulunmuyor. 
%100 bitkisel bileşenler içeren Himalaya Herbals Arındırıcı Neem Özlü Cilt Bakım Ürünleri'nde Neem özünün yanında Zerdeçal da kullanılıyor. Bu arada Neem Hindistan'da yetişen bir ağaç türü.  Cilt bakımında genellikle bu ağacın yaprakları ve kabukları kullanılıyormuş.Serinin bahsedeceğim ilk ürünü Himalaya Herbals Arındırıcı Neem Özlü Yüz Yıkama Jeli,
Ürün Paraben, SLS, Ftalat ve Sabun içermiyor. 150mllik tüp ambalajda satılıyor. Şeffaf yeşil yapıda ve jöle kıvamında bir yıkama jeli, içerisinde granüller yok. Kıvamı yoğun olduğu için ıslatıp parmaklarınızla köpürttükten sonra uygulayın. Kokusu ferah, rahatsızlık vermiyor.  

Bu ürünü kuru ciltler kesinlikle kullanmamalı, üzerinde normal ve yağlı ciltler yazsa da bence sadece karmadan yağlıya dönük ciltler kullanmalı. Özellikle kış döneminde cildi kurutup gerginlik hissi yapıyor. Ürünün güzel yanı cildi gerçekten fazla yağdan arındırması, eminim sivilceli- siyah noktalı ciltler bu üründen çok memnun kalacaktır. 


Sıradaki ürün Himalaya Herbals Arındırıcı Neem Özlü Yüz Temizleme Köpüğü,

 Yüz temizleme köpüklerini hafif dokuları ve pratik kullanımlarından dolayı yüz yıkama jellerine oranla daha çok seviyorum. Bu ürün de 150 ml ama köpük formundan dolayı bence daha uzun süre kullanılıyor. Yüzümü yıkama esnasında bir pompa almam yetiyor. (Kullanırken eliniz ıslak olursa daha rahat uygularsınız.) Bu ürün de cildinizi fazla yağdan güzelce arındırıyor, ama yine cildi kurutuyor. Bu yüzden karma- yağlı bir cilde sahip olsanız bile cildinizi mutlaka uygun bir nemlendiriciyle nemlendirin.


Denediğim son ürün Himalaya Herbals Arındırıcı Neem Özlü Yüz Peelingi,

Bu ürün içlerinde anlaşamadığım ve nerdeyse hiç kullanmadığım tek ürün oldu. Nedeniyse granüllerinin iri olması ve cildimi tahriş edip yakması :(
Normalde Peelingler haftada 2 defadan fazla kullanılmamalı, tahriş olmuş ciltlere kesinlikle uygulanmamalı. Ben bu ürünü haftada bir defa, hatta on günde bir defa kullandım. Cilt problemi yaşamamama rağmen her uygulamadan sonra cildimi tahriş etti ve yaktı.  Yüzümü yıkadıktan sonra da yağlımsı bir his bırakıyor. Temiz içeriğe sahip olsa da tekrar almayacağım bir ürün.


 Siz Himalaya Herbals Arındırıcı Neem Özlü Cilt Bakım Ürünleri'ni daha önce kullandınız mı? 
Ürünleri, özellikle peelingi beğendiniz mi? 
Düşüncelerinizi yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim.

Bu arada beni Instagram ve Facebook sayfamdan da takip etmeyi unutmayın...

Sevgiyle Kalın, xoxo

You Might Also Like

2 yorum:

  1. Merhaba nihan. Bende temizleme köpüğü,aydınlatıcı scrubu ve neem mask kullanıyorum. Yorumlarına katılıyorum. Ayrıca neem maskden memenunum derinlemesine temizlik yapıyor.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba :) Sanırım bende peeling yerine maske tercih etmeliyim, çünkü cildim hemen tahriş oluyor :(

      Sil

Follow @Nihanlamakyaj