Theme Layout

layout_large

Boxed or Wide or Framed

Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

3/featured/recent

Display Trending Posts

[style4][caption2]

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Memnun Kalmadığım ve Tekrar Almayacağım Kozmetik Ürünleri


Merhabalar,
Bu yazımda sizlere aramın iyi olmadığı, tekrar almayı düşünmediğim makyaj ürünlerinden bahsedeceğim. Genelde aldığıma pişman olduğum, iyi anlaşamadığım ürünler çok fazla olmuyor, olduğunda da mutlaka ya meraktan yada yanlış renk seçiminden pişman oluyorum.

Bu ürünler arasında Golden Rose Longstay Kaş Kalemleri, Golden Rose Likit Browliner ve Pastel Waterproff Volume Maskara bana firma tarafından gönderilmişti. Diğerleri de benim aldıklarım :)
Aslında memnun kalmadım diye ürünlerin hiç birini ziyan etmedim, ya yakınlarıma dağıtıım yada sadece paylaşım amaçlı swatch yaptığım ürünlerle Instagram hesabımda ''Kim İster?'' çekilişi yaptım.

İlk iki görsel memnun kalmadığım ürünleri gösteriyor...Konuyu fazla uzatmadan ürünlerden memnun kalmama nedenlerimden bahsedeyim.

 Golden Rose Longstay kaş kalemlerini sevmeme sebebim ürünlerin uçlarının sert olması. 
Bendeki renkler 106 ve 107 numara. Ürünleri firma yolladığı için renkleri de tutmadı tabi. 
Onun dışında kalemler gerçekten çok zarif, çok şık tasarlanmış. Asansörlü oldukları için kullanımları çok kolay. Tek eksi yanı uçları sert yapıda ve boyarken zaten seyrek olan kaşlarımı iyice kırıyorlar. 

 
Golden Rose Longstay kaş kalemlerin fiyatı 18.75 TL ve genelde testerları bulunmuyor, almak isterseniz uçlarının sert olduğu aklınızda bulunsun. Ve eğer sarışın değilseniz bu iki rengi tercih etmeyin, daha koyu tonlarını alın derim :)


Ne kadar deneme yaparsam yapayım kullanamadığım diğer kaş ürünü de Golden Rose Liquid Browliner oldu. 


Bu ürün tıpkı dipliner gibi sert keçe uçlu bir ürün. Ürünün en güzel yanı hızlı sabitlenmesi ve kalıcılığı. Ama nedense ben bu ürünü bir türlü kontrollü kullanamıyorum. Ne zaman kullansam her seferinde kalın, dövme yapılmış gibi kaşlara sahip oluyorum. Üzerinden tarama yapsam da sonuç değişmiyor. Instagram'da bir takipçim Golden Rose Liquid Browliner'ın kaş kontürü yaptırmış kişiler için üretildiğini söylemişti. Belki de kaş kontürü olanlar daha rahat kullanır, bilemiyorum :)
 Golden Rose Liquid Browliner'ın fiyatı 21.90 TL

Kullanamadığım son kaş ürünü de Mac'ten 65TL ye aldığım kaş kalemi. 


Bendeki rengi Mac Deep Brunette. Bu ürünü hem deneyerek hem de çok severek almıştım, ama eve gelince rengi çok koyu geldi. Muhtemelen mağazadaki ışık yanılmasından dolayı bu rengi seçmiş bulundum. Verdiğim fiyattan dolayı üzüldüm tabi, keşke doğru renk olsaydı. Çünkü gerçekten çok çok güzel bir kalem, çok rahat uygulanıyor ve hemen sabitleniyor. Yanlışlıkla kaşınıza değseniz bile dağılmıyor. Ama malesef bende kızıl-kahve duruyor ve tekrar almayacağım bir kalem.


Büyük hayallerle alıp memnun kalmadığım bir ürün de Golden Rose'dan 13-14 TL gibi bir fiyata aldığım keçe uçlu lacivert kalem eyeliner


Öncelikle şunu belirtmek isterim, ürünün rengi mükemmel, kullanımı çok kolay, kalıcılığı gayet iyi. Buraya kadar bir sorun yok. Memnun kalmama sebebim ürünün çok hızlı bitmesi. Kalem eyelinerların diplinerlar gibi uzun ömürlü olmadığını, başaşağı tutmamız gerektiğini, kapağını sıkı kapatmamız gerektiğini biliyorum.  Bunlara dikkat ettim ama inanın bir defa elime swatcladım, iki defa da gözüme kullandım ve kalem bitti. Şuan hiç boyamıyor, resmen 3 kullanım için para ödemişim. Bu benim şanssızlığım mı bilmiyorum ama kesinlikle tekrar almayacağım bir ürün oldu.


 A101'den aldığım ve memnun kalmadığım son Golden Rose ürünü de GR siyah dipliner
Bu ürünü kullanan çok var ama bence Golden Rose siyah diplinerlar yeteri kadar siyah değil. 
Ayrıca sert fırça yapısından dolayı resimden de görüldüğü gibi ortada çizgi bırakarak boyuyor. 
Ürünü çalkalamam veya 2.katı geçmem de çözüm olmadı.


Siz bu diplinerdan kullandınız mı, memnun kaldınız mı bilmiyorum ama ben sevemedim ve tekrar almayacağım. (A101'de 8.90 TL'ydi.)


Son ürünüm de daha önce pembesini alıp severek kullandığım Pastel Waterproff Volume Mascara 'nın firma tarafından gönderilen siyah rengi. Ben bu maskaradan da hiç memnun kalmadım. Hem ürün yapı olarak biraz kuru geldi bana hemde kirpiklerimi hiç dolgunlaştırmıyor. İnce ve seyrek olan kirpiklerime neredeyse hiç maskara sürmemişim gibi bir etki yapıyor. Bence Pastel'den siyah maskara almayı düşünüyorsanız farklı maskaralarını deneyin. Ama bu serinin mavi, yeşil, pembe renkteki maskaraları çok güzel :)


Beni Instagram hesabımdan takip edenler Golden Rose ürünlerini ne kadar çok sevdiğimi ve ne kadar geniş bir koleksiyona sahip olduğumu biliyor. Bu yazı sayesinde aslında Golden Rose'un memnun kalmadığım 5 ürününü görmüş oldunuz. Evet hepsi bu kadarcık, diğer tüm ürünlerini çok severek kullanıyorum. :)

Siz bu ürünlerden denediniz mi, aralarında sevdikleriniz, sevmedikleriniz veya düşüncelerime katıldıklarınız var mı? Alta yorumlarınızı bırakırsanız çok sevinirim.

Bu arada beni Instagram ve Facebook sayfamdan da takip etmeyi unutmayın...

Sevgiyle Kalın, xoxo

You Might Also Like

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Follow @Nihanlamakyaj