Theme Layout

layout_large

Boxed or Wide or Framed

Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

3/featured/recent

Display Trending Posts

[style4][caption2]

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Pastel Nude Serisi Tekli Farlar


Mutlu Akşamlar,

Bloğumun bugünkü konukları Pastel markasının yeni çıkardığı Nude serisi tekli farlar...
Birazdan bahsedeceğim bu farlar bana Pastel Kozmetik tarafından gönderilmişti. Uzun süredir yazısını yazmak istiyordum, kısmet bugüneymiş 😊

Pastel Nude Far Serisinin 16 farklı rengi bulunuyor. Bendeki renkler soldan sağa sırasıyla 74 numara Cashmere, 76 numara Dark Taupe ve 73 numara Fungi...


 Farlar gramaj olarak aynılar, herbiri 3gram. Aslında tekli fara göre yeterli büyüklükteler. 
Siyah çerçeveli, oldukça sağlam kare ambalajları var. Kapağın üzerindeki Pastel logosu şık bir tasarım olmuş. Ürünün içerisinde ayna ve uygulama aplikatörü bulunmuyor. Farın alt kısmında ürün bilgilerinin yer aldığı etiketi bulunuyor. Hiç zorlanmadan üretim yeri, gramajı, ürün kodu ve ismi, son kullanma tarihi vs. bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

 Pastel Nude 74 numara Cashmere, tamamen mat yapıda. Açık gülkurusu tonlarında bir renk. 


Far yapı olarak pudramsı dokuya sahip ve yumuşacık. Orta pigmentasyonda ve uygulama sırasında toz toz olmuyor. Tüm göz kapağına rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Pembemsi tonundan dolayı parmak swatchında renk net anlaşılmasa da göz kapağımda çok net duruyor. Göz kapaklarım yağlı olduğu için ben mutlaka bir bazla kullanıyorum, bu yüzden kalıcılığından çok memnunum.


Pastel Nude 76 numara Dark Taupe, bu renkde mat yapıda bir far.


Küllü kahve bir tona sahip, içerisinde kızıllık barındırmıyor. Pigmentasyon olarak diğeri gibi orta pigmentasyona sahip, yapısı yumuşacık, uygularken toz toz olmuyor. Bu rengi karıştırma fırçası yardımıyla geçiş rengi olarak yada smoky makyajlarınızda tüm göz kapağına kullanabilirsiniz.


73 numara Fungi, tamamen mat bir far değil. İçerisinde ışığı yansıtan minik minik simler var. 


Renk tam ten rengi değil, aslında bej tonda da değil, nasıl anlatsam, böyle biraz kese kağıdı rengi gibi. 😆 Yapı olarak yine yumuşacık, yukarıda bahsettiğim farlara göre daha pigmentli bir renk. 
Bu farı da baz renk gibi tüm göz kapağınıza kullanabilirsiniz, göz kapağındaki damarlı görünümü çok  güzel dengeliyor.

Kozmetik mağazalarında Pastel standlarına denk geldiğimde diğer renklerini de inceledim. Farlar genel olarak güzeller. Fiyatları 10.90 TL. İsterseniz burayı tıklayarak satın alabilirsiniz. 

Tekli farları taşıması kolay oluyor ama tek tek maliyetli olabiliyor, ben her rengin tek palette olmasını tercih ederdim.

Kullandığınız Pastel Nude Serisi Farlar varsa sizlerinde düşüncelerini bilmek isterim 😊

Başka yazılarda görüşmek üzere, sevgiyle kalın. 😘💗

You Might Also Like

2 yorum:

  1. Çok kullanışlı renkler, mat olup tozutmayana pek rastlamıyorum demek ki bu konuda başarılı olmuş Pastel. Güle güle kullan.

    YanıtlaSil
  2. bu seriyi çok severek kullanıyorum farların renkleri de çok hoş..

    YanıtlaSil

Follow @Nihanlamakyaj