Theme Layout

layout_large

Boxed or Wide or Framed

Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

3/featured/recent

Display Trending Posts

[style4][caption2]

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Yenilenen Yves Rocher Kadife Dokunuşlu Tekli Far ve Yves Rocher Saten Dokunuşlu Allık İncelemesi


Mutlu Akşamlar,
Yves Rocher'in yenilenen far ve allık grubunu gördünüz mü? Ben ilk olarak 2016 ürün kataloğunda görmüştüm, o günden beri merakla ve heyecanla bekliyordum. Ve nihayet yenilenen makyaj standlarıyla birlikte yeni ürünler de satışa çıktı.. Bir kaç hafta önce yaptığım mağaza ziyaretimde farları ve allıkları yakından görüp hızlıca inceledim.. İndirim kuponumla allık almak niyetindeydim ama o gün seçim yapmak için vaktim yoktu.   
Şanslıyım ki geçiğimiz hafta Yves Rocher, bazı blogger arkadaşlarımla birlikte bana da yenilenen ürünleriyle dolu bir paket gönderdi. Böylelikle çok beğendiğim allık ve farları deneme fırsatı buldum. 
 Paketin sunumu yine ince düşünülmüş detaylarla doluydu ve sonbahar- kış konseptine uygun olarak hazırlanmıştı.💕 Bugünkü yazımda sadece içeriği ve ambalajı yenilenen Yves Rocher tekli farlar ve Yves Rocher saten dokunuşlu allıklardan bahsedeceğim.


Paketten üç adet mat yapıda tekli far çıkıyor. Renkler sırasıyla 37.Brun Cafe Mat, 45.Orange Cosmos Mat, 14.Rose Boise Mat 


Renkler parmak swatchında ters durmuş ama anlaşılıyorsa sorun yok :)

Yenilenen Yves Rocher kadife dokunuşlu tekli far serisinin sedefli, ışıltılı ve mat olmak üzere 32 farklı rengi bulunuyor.

Paylaşacağım ilk renk, 37.Brun Cafe Mat
İsminden de anlaşılacağı gibi mat bir kahverengi. Bitkisel formülündeki Pirinç Özü sayesinde renkler artık daha pigmentli ve yoğun. Uygularken çok fazla toz toz olup gözaltlarına dökülmüyorlar. Pudramsı yapıları sayesinde dokunduğunuz anda rengini veriyorlar ve gerçekten oldukça kalıcılar.

Yenilenen tekli farlar, renklerin dışarıdan gözükmesine olanak sağlayan şeffaf ambalaja sahipler. Renklerin numaraları, isimleri ve ürün bilgisi ambalajın altında ki etikette yer alıyor. Ambalajda uygulama aplikatörü ve ayna bulunmuyor.
Bu arada farlar *Paraben içermiyor.


 Özellikle smoky(dumanlı) göz makyajı seviyorsanız, fakat bakışlarınızın daha soft olmasını istiyorsanız siyah far yerine mat koyu kahveler seçmeniz daha doğu olacaktır. İşte tam bu noktada Yves Rocher'in 37.Brun Cafe Mat isimli mat kahverengi farı mükemmel bir tercih oluyor :)

Yenilenen serideki en popüler renk bence 45 numaralı Orange Cosmos Mat isimli mat turuncu far olacak.Böyle düşünüyorum çünkü farların tüm renklerini incelediğimde beni en çok heyecanlandıran ve deneme isteği oluşturan far kesinlikle Yves Rocher 45. Orange Cosmos Mat far oldu. 😍

Farın rengi o kadar tatlı ki canlılığı hiç rahatsız etmiyor. Bu rengi bir karıştırma fırçasıyla göz kapağınızın katlanma bölgesine yumuşak bir geçiş tonu olarak kullanabilirsiniz. Bir önceki görseldeki mat kahverengiyle inanılmaz yakışıyorlar.👍👌 
Sonbahar- Kış makyajında sıklıkla kullanacağım bir renk oldu kendileri 💓

Bendeki son renk 14. Rose Boise Mat isimli far,


Bu renk tam anlamıyla mat gülkurusu rengi. Hani aceleniz vardır da tek bir farı tüm gözkapağınıza baz renk gibi uyulayıp, bir maskarayla tamamlayıp çıkmak istersiniz, işte tam böyle kurtarıcı bir far.
Ayrıca bu rengi yoğun göz makyajlarından hoşlanmıyorsanız da rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
Dokuşu yumuşacık, kalıcılığı çok başarılı. Üzerine bir eyeliner yada bir göz kalemi çok yakışıyor.😏
(Eski seride de aynı rengi kullanıyordum ama eskisi biraz daha koyu renkliydi.)

Bahsetmek istediğim son ürün de Yves Rocher Saten Dokunuşlu Allık...
Yenilenen saten dokunuşlu allık serisinde her tene uyum sağlayabilecek 8 farklı tonda allık bulunuyor. Allığın bendeki rengi ise 10. Rose Acajou  


Rengin tatlılığına bakar mısınız? 😍
Sitesinde bu renk için ''Bakır'' tonu demişler. (Ürün referansı 03505) Üzerinde gül-akaju gibi bir isim yer alıyor. Ama bence bu renk ne bakır, ne gül rengi. Bence renk çok tatlı bir şeftali tonu.😊

Yenilenen allıklar eskisi gibi sert dokuda değiller. Eskiye göre %50 oranında daha fazla pigmente sahipler ve satenimsi dokuda, yumuşacıklar. Fırçaya çok rahat bir şekilde geliyor ve yeterli miktarda uygulanıyorlar. Bence oldukça da kalıcılar. Bitkisel içerik olarak Muskat Gülü Yağı kullanılmış. 
Yine aynasız ve fırçasız, şeffaf ambalajda satılıyorlar.


Allıkları mağazada da incelemiştim, her tonu ayrı güzel. Bence tek dezavantajları farlarla aynı boyutta olmaları. Keşke biraz daha büyük olsalardı.😕 Ama yine de iyi bir allık arayışındaysanız bakmanızı öneririm.

Allığın normal fiyatı 49.90 TL, şuan indirimde 39.92 TL.
Tekli farlar da normalde 29.90 TL. Şuanda indirimdeler ve fiyatları 23.92 TL...

 *Yazımı bitirmeden önce belitmek istediğim son nokta da şu;  Yves Rocher ürünlerini üretirken sürdürülebilir tarım kullanarak, geri dönüşümlü ambalajlar tercih ederek doğaya ve çevreye saygılı üretimler yapıyor.  
  Yenilenen tekli farları ve allıkları da bu yüzden şeffaf ambalajlarda satılıyorlar. Yani çevreye duyarlı ambalaja sahipler. (*Bu sayede yılda %18 oranında daha az plastik kullanımı sağlanıyormuş.)


Bulunduğunuz şehirde Yves Rocher mağazası yoksa ürünleri burayı tıklayarak online olarak da alabilirsiniz. Kampanyalardan yararlanmak, puan biriktirmek ve hediyeler kazanmak için Yves Rocher sadakat kartı açtırmayı unutmayın.. 😏

Siz yenilenen Yves Rocher Kadife Dokunuşlu Tekli Far ve Yves Rocher Saten Dokunuşlu Allık serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
İçlerinden hangisini denediniz veya denemeyi düşünüyorsunuz?
Yorumlarınızı benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Sevgiyle kalın, xoxo 😘 💞
 

You Might Also Like

4 yorum:

  1. Gerçekten kalıcı mı yani ben ne aldıysam sürdüğümde uçup gittiler bir de alığın rengi diğerlerinden daha güzel onu göz kapağıma sürebilir miyim

    YanıtlaSil

Follow @Nihanlamakyaj