Theme Layout

layout_large

Boxed or Wide or Framed

Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

3/featured/recent

Display Trending Posts

[style4][caption2]

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Sheida Cosmetics Pure Ocean & Snow White Cilt Bakım Serisi


Merhabalar,
Uzun süredir aklımda olan ama yazmak için tecrübe etmeyi beklediğim bir yazıyla karşınızdayım.

Yılbaşı döneminde Sheida Cosmetics tarafından denemem için gönderilen Pure Ocean cilt bakım serisi ve Snow White Leke Giderici cilt bakım serisini bir süre boyunca denedim, gözlemledim. Fikirlerimi sizlerle paylaşma zamanım geldi. 

Elimde Pure Ocean serisinden Temizleme Sütü, Temizleme Jeli ve Tonik, Snow White Leke Giderici serisinden Gündüz Kremi, Gece Kremi ve Serumu bulunuyor.


İlk olarak Sheida Pure Ocean Temizleme Sütü'nden bahsetmek istiyorum. 
Ben genellikle yüzümü yıkamadan önce makyajımı siliyorum. Bu seriyi de bu sıralamaları takip ederek kullandım. 

Sheida Pure Ocean Temizleme Sütü pompalı şişede satılıyor. Pompalı şişede olduğu için kullanımı oldukça kolay, yine bu sayede miktarını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Ben ürünü sadece geceleri, pamuk yardımıyla kullandım. Göz çevresi hariç tüm yüzümü sildim. 
Genel olarak makyajımı ve cildimi güzel temizliyor, yapış yapış his bırakmaması da artı bir avantaj oldu. İsterseniz siz de bu aşamadan sonra benim gibi yüzünüzü yıkamayabilirsiniz. Çünkü ben yüzümü sildikten sonra yıkamadan rahat edemiyorum. 😏

Yapısına gelecek olursak, ürün kremsi yapıda ama diğer cilt temizleme sütleri gibi beyaz değil, daha şeffaf yapıya sahip. Gül kokusuna benzer, bana göre biraz yoğun bir kokusu var. Aslında bu koku serinin tamamında var. 

Sheida Pure Ocean Temizleme Jeli'de tıpkı temizleme sütü gibi, büyük pompalı şişede satılıyor.
Ben yıkama jelini şöyle kullanıyorum, elimi hafifçe ıslatıp 1-2 pompa alıyorum ve göz çevrem hariç tüm yüzümü köpürterek yıkıyorum.
Yıkama işlemini her gün sabah akşam yapıyorum çünkü iyi bir yıkama yapmazsam cildim arınmıyor, siyah nokta ve sivilcelerim artıyor.


Sheida Pure Ocean Temizleme Jeli yıkama sonrasında gerginlik ve kuruma yapmadı. Çok şükür ürünlerin hiçbiri sivilcelenme de yapmadı. 👍
Bu üründe de tek sorun yoğun gül kokusu, aslında hepsi güzel kokuyor ama benim hamileliğimden kaynaklı koku hassasiyetim var.

Serinin bendeki son ürünü de Sheida Pure Ocean Tonik, 
Yüzümü yıkayıp kuruladıktan sonra bir parça pamuğa Sheida Pure Ocean Tonik döküp, yine göz çevrem hariç siliyorum. Bunu yaparak cildimdeki son kalıntıları da arındırmış oluyorum.
Aynı zamanda tonik, temizleyerek açtığım gözeneklerimi de sıkılaştırıyor. Böylelikle cildim bakıma hazırlanmış oluyor 👊


Bu arada unutmadan söyleyim, tonik ilk başlarda hafif  yanma yapsa da cildimi tahriş edip, kızarıklık yada kaşıntıya sebep olmadı. Ayrıca serinin ürünlerinde Paraben bulunmuyor.

Tonik aşamasını da tamamladıktan sonra sıra geliyor cildimi nemlendirmeye.
Bu kısımda da bir süre Sheida Cosmetics Snow White Leke Giderici serisinden Gündüz Kremi, Gece Kremi ve Serumu kullandım.


Cilt bakımında serum kullanıyorsanız bilirsiniz, serumlar içerik bakımından en yoğun ürünlerdir. Buna karşın doku olarak da en hafif ürünlerdir. Bu yüzden bir çok serum kremlerin altına destek  amaçlı kullanılır. Ben de böyle yaparak, Sheida Snow White Leke Giderici Serum 'u gece ve gündüz kremlerimin altına uyguladım. Snow White Leke Giderici Serum hem cildimin nem oranını arttırdı, hem de besleyip yumuşattı.


Cildimde yoğun lekelenme (güneş lekesi, sivilce lekesi, doğum lekesi vb.) olmadığı için sonuçlar hakkında kesin birşey söylemek istemiyorum.
Sadece şunu rahatlıkla söyleyebilirim, ürünler düzenli kullanımla cildimi daha berrak ve aydınlık gösterdi.

Gelelim Snow White Leke Giderici Gündüz Kremi'ne;
Yaklaşık bir ay boyunca serum aşamasından 5 dk sonra gündüz kremini uyguladım. Cildimde yağlanmaya sebep olmayacak miktarda kullanmaya özen gösterdim.  
Snow White Leke Giderici Gündüz kremi cilt lekelerini aydınlattığı gibi içerdiği Spf 15 ile cildi güneşten koruyor, yeni lekelerin oluşumunu engelliyor. Uygulama sonrası cildime yumuşaklık ve berraklık kazandırıyor. (İçerisinde de Paraben bulunmuyor.)


Elimdeki son ürün Snow White Leke Giderici Gece Kremi,
Cilt geceleri 23:00 ile 03:00 saatleri arasında kendini yeniler. Bu sebepten dolayı gece bakımımı ihmal etmeyenlerdenim. Yine yaklaşık 1 ay boyunca her akşam yatmadan önce makyajımı çıkarıp, yüzümü yıkayıp tonikledikten sonra Snow White Leke Giderici Serumu ve Snow White Leke Giderici Gece Kremi'ni kullandım. Bu arada tüm bu aşamalar size uzun gemesin, hepsi toplamda 3 dakikamı alıyor ve evet uzun yıllardan beri cildim için bu aşamaları yapmaya özen gösteriyorum, çünkü benim için cilt bakımı geleceğe yapılan en değerli yatırımdır. 
 

Sheida Snow White Leke Giderici Gece Kremi gündüz kremine oranla daha yoğun yapıda.
Gece boyunca hücre yenilenmesinde, cildin beslenmesinde etkin rol oynuyor ve lekelerin giderilmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda yüz ve boyun bölgesindeki yaşlanma belirtileriyle savaşan (anti-aging) bir ürün.
Yine temizlenip bakıma hazırlanmış cildime, serum sonrasında nohut tanesi kadar uyguladım.
Gece boyu nemlenen cildim sabah uyandığımda daha berrak ve yumuşacık oldu.

***Bu arada belirtmek isterim, ben karma/yağlı bir cilde sahibim. Herkesin cilt yapısı farklıdır, bir kişinin sevdiği bir ürün başka bir kişi de farklı sonuçlar doğurabilir. Özellikle benim gibi hamileyseniz , emziriyorsanız yada farklı cilt problemleriniz varsa ürünlerinizi doktorunuza danışmadan kullanmayın... Ben denediğim tüm ürünleri ve aldığım vitaminleri doktoruma sorarak kullandım.

Sheida Cosmetics Pure Ocean & Snow White Cilt Bakım Serisi hakkında benim söyleyeceklerim bunlardı. Ürünleri içerik açısından detaylıca incelemek için burayı ve burayı tıklayabilirsiniz.


Başka bir yazıda görüşmek üzere,
Sevgiyle Kalın, xoxo


You Might Also Like

2 yorum:

Follow @Nihanlamakyaj