Theme Layout

layout_large

Boxed or Wide or Framed

Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

3/featured/recent

Display Trending Posts

[style4][caption2]

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

DOVE ADVENCED HAIR SERIES DENEYİM NOTLARIM!

Dove markasının ürünlerini bilmeyen yoktur. 
Ben de bugüne kadar Dove markasının farklı kategorilerde birçok ürününü kullandım.
Bir süredir de Dove Advanced Hair Series Oxygen Moisture isimli saç bakım serinin Şampuan, Saç Kremi ve Hacimlendirici Saç Spreyi'ni kullanıyorum.
Dove Advanced Hair Series, özel bakıma ihtiyaç duyan saç tipleri için geliştirilmiş profesyonel bir saç bakım serisi. 
Tıpkı benim gibi, saçları için profesyonel bakım arayanlara şampuandan saç kremine, maskeden durulanmayan bakım ürünlerine kadar full bir saç bakım rutini sunuyor.

 Dove Advanced Hair serisinde özel ihtiyaçlara yönelik üç farklı seri bulunuyor.

*Oxygen Moisture (İnce Telli ve Hacimsiz Saçlara Özel Seri), 

*Pure Care Dry Oil (Kuru, Mat ve Yıpranmış Saçlara Özel Seri), 

*Regenerate Nourishment (Boyalı ve İşlem Görmüş Saçlara Özel Seri) 

Benim tercihim Dove Advanced Hair Series Oxygen Moisture (İnce Telli ve Hacimsiz Saçlara Özel) seriden yana oldu. 


Bu seriyi tercih etmemin sebebi saçlarımın yıkama sonrasında diplerden hafif de olsa yağlanmaya başlayıp, hacmini kaybetmesi.

 Kullandığım seride dört farklı ürün bulunuyor; Oxygen Moisture Şampuan, Saç Kremi, Saç Bakım Maskesi ve Hacimlendirici Sprey 
 (Ben haftalık maske yerine her banyomda kullanabileceğim saç kremini tercih ediyorum.) 


Dove Oxygen Moisture İnce Telli ve Hacimsiz Saçlara Özel Şampuan, 250ml lik tüpte satılıyor.
Şampuan şeffaf yapıya sahip. Saçları arındırıp temizlerken, formülündeki hava gibi hafif Oxyfusion Teknolojisi sayesinde saçlarımıza ihtiyacı olan hacmi geri vermeyi vaad ediyor.
Ve bence vaad ettiklerini fazlasıyla yapıyor. Şampuanın şeffaf yapısı saçlarımı derinlemesine temizlerken, ağırlaştırmadan yumuşaklık kazandırıyor. Mis gibi ferah kokusu gün boyu saçımda kalıyor. 


Dove Oxygen Moisture şampuanı kullanmaya başladığım günden beri, özellikle içinde bulunduğumuz bu yaz aylarında terle birlikte daha hızlı yağlanan, hacmini kaybedip sönen saçlarım temizliğini ve hacmini daha uzun süre korumaya başladı.


Dove Oxygen Moisture İnce Telli ve Hacimsiz Saçlara Özel Saç Kremi, bildiğimiz saç kremleri gibi beyaz yapıda. Onu diğer saç kremlerinden ayıran özelliği ise saça ihtiyaç duyduğu bakımı verirken saçları ağırlaştırıp söndürmemesi.


Ben Dove Oxygen Moisture saç kremini her banyo sonrasında, şampuanın ardından uyguluyorum. 
Uygulama yaparken saç diplerime gelmeyecek şekilde, saç boylarıma ve saç uçlarıma sürüyorum.

Bir kaç dakika bekletip duruluyorum. Saçlarım yumuşacık oluyor, kolay taranıyor ve mis gibi kokuyor. 
Dove Oxygen Moisture Saç Kremi son zamanlarda en sevdiğim saç bakım ürünü oldu ve saç bakım rutinimin vazgeçilmezleri arasına girmeyi başardı.


Seriye ait elimdeki son ürün Dove Oxygen Moisture İnce Telli ve Hacimsiz Saçlar İçin Hacimlendirici Sprey. Bu sprey yıkama sonrasında kullanılan sıvı yapıda bir ürün. 150ml olmasına rağmen çok bereketli bir ürün.
Eğer saçlarınız benim saçlarım gibi yıkamanın ikinci gününde sönüyorsa size Dove Oxygen Moisture İnce Telli ve Hacimsiz Saçlar İçin Hacimlendirici Spreyi gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
Saçlarınızın sönmeye başladığını düşündüğünüz anda (saçın kuru yada ıslak olması fark etmiyor) saç diplerinize 10-12 sprey sıkıp parmak uçlarınızla masaj yapmanız yeterli. Daha sonra saçlarınızı fönleyerek şekillendirebilirsiniz. 

Sprey su bazlı formüle sahip olduğu için saçlarda hiçbir şekilde beyaz iz veya kalıntı bırakmıyor.
Sıcak yaz günlerinde nefes alması için saç bakım rutinime dahil ettiğim ve keyifle kullandığım ince telli ve hacimsiz saçlara özel geliştirilen Dove Advanced Hair Series Oxygen Moisture Serisini #saçlarınıtaçlandır 'mak isteyen herkese öneriyorum.


Sevgiyle Kalın, xoxo

You Might Also Like

1 yorum:

Follow @Nihanlamakyaj